Ile waży felga aluminiowa?

Waga felgi aluminiowej przede wszystkim zależy od rozmiaru oraz od technologii, w jakiej felga została wykonana. Logicznym jest fakt, że im felga większa, tym także większa będzie jej waga. W poniższym poradniku zawarliśmy praktyczną tabelę, przedstawiającą wagę felgi aluminiowej, adekwatną do jej rozmiaru.

Waga felg aluminiowych

Najlżejsze felgi aluminiowe to te o średnicy 14 cali. Takie felgi waży bowiem około 6,5kg. W przypadku nieco większych felg aluminiowych, o rozmiarze 15 cali, waga wynosi już 6,7kg. Warto zauważyć, że większe, 18- czy 19-calowe felgi potrafią ważyć dużo ponad 10 kg.

Dlaczego wspominamy o wadze felg? Głównie ze względu na to, aby podczas zakupu felg aluminiowych do auta uniknąć sytuacji, gdy w cenie oryginalnych felg kupimy ich tanią podróbkę. Warto więc pamiętać, że oryginalne felgi aluminiowe charakteryzują nieco większą wagą od tanich, podrobionych zamienników, gdzie oszczędza na materiałach, co dalej wpływa na trwałość felg aluminiowych.

Warto wspomnieć, że cięższe mogą być również pełne felgi aluminiowe. Wynika to z faktu, że zastosowana w nich ilość materiału do produkcji jest z reguły nieco większa.

Waga felgi aluminiowej a rozmiar

ŚrednicaSzerokośćWaga
14″6″6,5 kg
15″6,5″6,7 kg
16″7″7 kg
17″7″8,1 kg
18″8″9,9 kg
Tabela wagi felg aluminiowych

Ile kosztuje wysyłka felg?

Koszt wysyłki felg jest uzależniony przede wszystkim od ich wagi. Z reguły im większa felga, tym także cięższa. Niemniej jednak wszystko jest kwestią indywidualną, w zależności od wybranego produktu i firmy przewozowej. Przyjmuje się, że przeciętna waga 15-calowej felgi oscyluje w granicach 6-8 kg. W odniesieniu do 18-calowych felg należy liczyć się z wagą przekraczającą nierzadko 10 kg na sztukę.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.