Jakie felgi na zimę? Stalowe czy aluminiowe?

Temat felg na zimę powraca jak bumerang w okresie jesiennym. Każdy z nas chciałby, aby samochód spełniał swoje zadanie w możliwie najlepszy sposób. Śnieg, mrozy i sól drogowa to wyjątkowo trudne warunki atmosferyczne, które wymagają odpowiednich przygotowań. W związku z tym nie powinny dziwić nas dylematy dotyczące tego, czy zimą lepiej sprawdzą się felgi stalowe czy lepiej postawić na felgi aluminiowe.

Czy warto kupić dodatkowe felgi na zimę?

Zdecydowanie warto zaopatrzyć się w komplet felg na zimę, gdyż po pierwsze- takie rozwiązanie to wygoda, oszczędność czasu oraz przedłużenie eksploatacji naszych felg letnich. Po drugie opony naszego auta zdecydowanie lepiej zniosą taką zmianę. W przypadku felg na zimę czeka nas jedynie zmiana całych kół, a nie przekładka opon, która trwa znacznie dłużej i po której często czeka nas dodatkowe wyważanie kół. Warto więc z kompletem kół udać się do warsztatu, gdzie profesjonaliści dokonają korekty w wyważeniu zamiennego kompletu, co realnie wpływa na komfort jak i bezpieczeństwo jazdy.

Czy warto kupić drugi komplet felg na zimę?

Drugi komplet felg na zimę to najczęściej wybierana opcja w szczególności, gdy korzystamy z felg aluminiowych podczas okresu letniego. Nie dość, że przedłużymy żywotność felg aluminiowych, to dodatkowo możemy skorzystać z wielu udogodnień. Przykładowo, możemy wykonać odpowiednie zabezpieczenie felg aluminiowych, poddać je konserwacji lub dokładnie wyczyścić. Należy pamiętać, że ładne felgi aluminiowe wymagają niezwykłej dbałości. W związku z tym drugi komplet felg pozwoli nam skupić się w tym czasie na wydobyciu piękna z felg letnich, niezależnie od tego, z jakiego materiału zostały wykonane.

Felgi stalowe czy aluminiowe na zimę?

Ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzeń, na zimę w większości przypadków poleca się felgi stalowe, gdyż w przypadku ewentualnej usterki i zwiększonej podatności na czynniki „drażniące”, jak sól drogowa czy mróz, będą one zdecydowanie tańsze w naprawie.

Niemniej jednak, najlepsze felgi aluminiowe bez problemu poradzą sobie w warunkach mrozu, śniegu i soli drogowej, i nic nie stoi na przeszkodzie, by używać felg aluminiowych także w okresie zimowym.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.